OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2017 - 13.11.2017 r.

 -

  Dnia 11 listopada 2017r. Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Nowogardzie. W uroczystości upamiętniającej 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę brali udział także: Członek Zarządu Powiatu – Andrzej Siwy, Przewodniczący Rady Powiatu w Goleniowie– Kazimierz Ziemba, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie – Piotr Słomski wraz z radnymi, delegacje kombatantów, nowogardzkich szkół, Funkcjonariusze Zakładu Karnego, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego w Dziwnowie oraz mieszkańcy gminy Nowogard.
  Obchody zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, którą poprowadził ks. proboszcz Grzegorz Legutko. Następnie po mszy odbył się III Marsz Niepodległości na ul. 3 Maja pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożono kwiaty i wieńce. Następnie swoje przemówienie wygłosił Starosta, który podkreślił rolę miłości do ojczyzny w dzisiejszych czasach. Życzył także wszystkim zgromadzonym mądrego korzystania z daru wolności i zjednoczenia dla osiągnięcia wspólnych celów na poziomie całego kraju jak i lokalnych wspólnot.
  Podziękowania dla wszystkich biorących udział w uroczystości za pamięć i godne uczczenie w gminie Nowogard Święta Niepodległości.