Spotkanie z sołtysami - 07.03.2017 r.

 -

W poniedziałek 6 marca 2017 roku Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz gościł w Starostwie Powiatowym w Goleniowie sołtysów z terenu powiatu goleniowskiego zaproszonych na spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą. 

Spotkanie było poświęcone możliwości pozyskania środków finansowych dla sołectw z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród zaproszonych gości oprócz sołtysów znaleźli się również radni gminni i powiatowi.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprosił słuchaczy do udziału w konkursie „Granty sołeckie 2017”. Celem konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim. Nagrodą jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości maksymalnej 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu. Pula środków w konkursie 500.000,00 zł Zgłoszenia należy składać do 31 marca 2017 roku.

Wszystkie informacje na temat grantów można znaleźć na stronie grantysoleckie.wzp.pl.