Uczennice z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie w VII Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach - 11.04.2017 r.

 -

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczennice z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie – Oliwia Hołod, Paulina Kempara i Aleksandra Wojtysiak, kształcące się w zawodzie technika ekonomisty, dostały się do ścisłego finału i znalazły się wśród 22 najlepszych finalistów z całej Polski. Laureatką konkursu została Paulina Kempara zajmując 6 miejsce w kraju w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Opiekunem uczennic była Izabela Dudziec.

W organizowanym po raz siódmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z 8 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim Konkursu były podatki i opłaty lokalne, natomiast pytania dotyczyły także tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Po zakończonym konkursie dla uczestników została zorganizowana wycieczka do zabytkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Uczestnicy konkursu mogli zjechać i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Część podziemna prezentuje oblicza górnictwa z lat 70-tych XX wieku. Trasa wypełniona jest zarówno multimediami, jak i działającymi maszynami górniczymi. Jedną z większych atrakcji jest przejazd górniczą kolejką karlik.

Serdecznie gratulujemy.

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie.