V edycja Powiatowych Targów Pracy i Edukacji w Goleniowie - 26.10.2018 r.

 -

 

  Dyrekcja i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom i odwiedzającym targi, za udział w V edycji Powiatowych Targów Pracy i Edukacji, które obyły się 19 października 2018 r. w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Goleniowie. Targi zorganizowane zostały przez Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie.

Dziękujemy:
•    Staroście Goleniowskiemu,  Panu Tomaszowi Kuliniczowi za objęcie Targów Patronatem,
•    Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Panu Olgierdowi  Geblewiczowi za objęcie Targów Patronatem Honorowym,
•    Portalowi Internetowemu Infoludek.pl za objęcie tegorocznych Targów Pracy i Edukacji Patronatem medialnym.

Kierujemy również podziękowania za pomoc i zaangażowanie do:
•    Pana Andrzeja Łukasiaka Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie,
•    Pana Mariusza Zalewskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Goleniowie,
•    Pana Bogusława Zaborowskiego Dyrektora Wydziału Dróg Powiatowych 
•    Pani Ewy Rast Kierownika Obwodu Drogowego w Goleniowie i Pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Goleniowie,
•    Pana Tomasza Kwietniaka Prezesa Stowarzyszenia Teatru BRAMA,
•    Pana Marka Kachnowicza Kierownika Sekcji Internetowych Serwisów Usługowych Infoludek.pl 
 
  W tegorocznej edycji Targów wzięło udział 42 wystawców z terenu Powiatu Goleniowskiego i miasta Szczecina. Swoje oferty pracy zaprezentowały firmy m.in. z branży finansowej, handlowej, usługowej i produkcyjnej.
Osoby zwiedzające Targi Pracy i Edukacji mogły zaznajomić się z m.in. z ofertami pracy w zakresie: magazynier, pracownik produkcji, laminarz, pracownik obsługi zwrotów, technik utrzymania ruchu, asystent w dziale utrzymania ruchu, Kierownik Magazynu, Kierownik produkcji, Kierownik budowy- roboty drogowe, koordynator obsługi logistycznej, Specjalista ds. personalnych, brygadzista działu, koordynator działu, elektryk, konserwator, mechanik pracownik restauracji, Specjalista ds. sprzedaży, Inżynier procesu, Inżynier Automatyk, spawacz, doradca klienta, kasjer, kasjer- sprzedawca , pracownik budowlany oraz opiekun osób starszych w Niemczech, kierowca kat. C, operator walca drogowego, operator sprzętu, operator maszyn, odczytywacz- inkasent, operator wózka jezdniowego, strażnik działu ochrony, funkcjonariusz policji.  Szczególnie miło nam było zaprezentować Wojskową Komendę Uzupełnień ze Szczecina, ponieważ nasze Targi zbiegły się w czasie z rozpoczynającą się Kampanią: „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ponadto wśród pracodawców oferty pracy przedstawiali: CROWN Packaging Polska Sp. z o.o. , Schenker Sp. z o.o., FIEGE Sp. z o.o. , Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., Rhenus Logistics S.A., LM Wind Power Blades (Poland) Sp. z o.o., Restauracja McDonald`s, PRD Nowogard S.A., PUWIS Nowogard, IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Inter IKEA Group, Impuls Sp. z o.o., APS PROFIT POLSKA  Sp. z o.o. , Autoneum Poland Sp. z o.o.,  FULFILLMENT POLAND Sp. z o.o., Jeronimo Martins, Ingram-Micro Łozienica, Kaufland Polska Markety Sp. z o.o., Baltic Spinning Sp. z o.o., Zakład Karny w Goleniowie, Komenda Powiatowa Policji  w Goleniowie, Netto Sp. z o.o., Bank Pekao SA , I Oddział w Goleniowie, Alior Bank Oddział Goleniów.
Spotkanie z Pracodawcami było także okazją do promocji Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz przedstawienia informacji o możliwościach ubiegania się dofinansowanie na realizację kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych w firmie.
 Swoje propozycje przedstawiały również takie instytucje, jak: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu, Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 Oferty edukacyjne oraz szkoleniowe zaprezentowały szkoły średnie i zawodowe, uczelnie wyższe wraz z ośrodkami szkoleniowymi. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się bliżej z następującymi wystawcami ofert: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, Zespól Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie, Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie, Akademia Morska w Szczecinie, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie, Centrum Szkoleniowe WSAP w Szczecinie, CentrEdu Wioletty Cywińskiej.

Informacja oraz zdjęcia PUP Goleniów