VII Wojewódzki Konkurs Matematyczny oraz II Ogólnopolski Konkurs matematyczny dla uczniów zasadniczych szkół specjalnych - 11.04.2017 r.

 -

W dniu 4 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły Emilia Młudzik i Rafał Lieder pod opieką pani Renaty Bojdy brali udział w VII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym oraz II Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Matematyka w sporcie na poważnie i wesoło” organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.        

Konkurs składał się z trzech etapów. Na pierwszym etapie konkursu trwającym 75 minut uczniowie w 2-osobowych zespołach rozwiązywali zestaw zadań. Etap drugi konkursu trwający 15 minut polegał na pracy indywidualnej każdego ucznia i miał wyłonić MISTRZA RACHUNKÓW. Etap trzeci tzw. Turniejowy polegał na przystąpieniu 2-osobowych zespołów do konkurencji sprawnościowo – matematycznych. Była to część „na wesoło”, która nie podlegała klasyfikacji. Uczniowie zdobyte w tej części konkursu punkty wymieniali na słodycze lub drobne nagrody w specjalnym konkursowym sklepiku. W przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu uczestnicy mogli korzystać z bufetu, w którym serwowano różne słodkości i napoje przygotowane przez uczniów SOSW nr 2 w Szczecinie uczących się na kierunku kucharz.

W konkursie wzięło udział 9 zespołów. Udział w konkursie oprócz dobrej zabawy przyniósł nam osiągnięcia. Emilia Młudzik została wicemistrzynią rachunków w kategorii dziewcząt, a nasza 2 – osobowa drużyna: Emilia i Rafał zajęła III miejsce w konkursie. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody – dwuosobowe namioty oraz indywidualne dyplomy za udział w konkursie i dyplom za zajęcie III miejsca.

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy z Zespołu Szkół w Goleniowie.