wersja dla słabowidzących

Debiut Gryfa - 01.01.1970 r.

III liga koszykówki.

Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na pierwszą historyczną wygraną GRYFA. Nasz zespół przegrał po bardzo wyrównanym meczu w Poznaniu z Pyrą 73-71 (wyniki poszczególnych kwart 17:17, 21:19, 19:12, 16:23). Szansę na zostanie bohaterem meczu miał obchodzący tego dnia swoje 17 urodziny Dawid Musialski, którego rzut przez całe boisko "wylał" się z kosza w ostatniej sekundzie meczu.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i emocjonujący. Nasz zespół debiutując w rozgrywkach po zaledwie kilku tygodniach przygotowań był bliski od sprawienia niespodzianki i pokonania młodej, ale bardzo perspektywicznej, zgranej i agresywnej drużyny Pyry Poznań. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie przestój na początku 3 kwarty oraz kilka prostych błędów i strat na przestrzeni całego meczu, cieszylibyśmy się z pierwszej, historycznej wygranej drużyny goleniowskiej. Mimo tego i tak powinniśmy się cieszyć z występu naszych chłopców. Potencjał w zespole jest spory i kwestią czasu jest tylko kiedy przyjdą wygrane.

Już teraz gorąco zapraszam na mecz 6 października o godzinie 17 do hali goleniowskiego liceum. Wasz doping i wsparcie jest nam potrzebne!