W miniony piątek 6 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami oraz młodzieżą biorącą udział w projekcie pn. „Droga ku przyszłości – dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”. Uczestnicy w ramach realizowanych zajęć otrzymali laptopy wraz z bezprzewodowym Internetem, plecaki oraz materiały promocyjne.
Projekt realizuje Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku. Obejmuje on uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, dla których przewidziane są dodatkowe, bezpłatne zajęcia z zakresu: języka angielskiego, zajęć informatycznych, przedsiębiorczości oraz umiejętności psychospołecznych.
Każdy z uczniów biorący udział w projekcie ukończy 100 godzinny kurs informatyczny i otrzyma zaświadczenie jego ukończenia, a także
ukończy i otrzyma zaświadczenia ukończenia cyklu zajęć z przedsiębiorczości.
Uczniowie ukończą 4 semestralny kurs j. angielskiego (łącznie 240 h) i otrzymają zaświadczenie ukończenia kursu.
Każdy uczestnik ukończy i otrzyma zaświadczenia ukończenia cyklu zajęć umiejętności psychospołecznych.
Na koniec pierwszej klasy każdy z uczestników podchodzi do egzaminu z informatyki, kończącego się wydaniem certyfikatu ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych
.
W drugiej klasie (1 semestr roku szkolnego 2009/2010) uczeń wybiera jedną z dwóch specjalizacji:
informatykę lub przedsiębiorczość:
- I grupa (przejdzie i ukończy 3 semestralny specjalny kurs informatyczny i otrzyma certyfikat budowania sieci komputerowej oraz administrowania siecią komputerową),
- II grupa (przejdzie i ukończy 3 semestralny specjalistyczny kurs przedsiębiorczości i otrzyma certyfikat ukończenia).
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się równolegle przez cały okres trwania projektu i uczęszczają na nie wszyscy.
Na zakończenie projektu (koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2010/2011) każdy z uczestników podchodzi do egzaminu z języka angielskiego – FCE* (First Certificate of English), który kończy się otrzymaniem certyfikatu.
Zajęcia rozpoczną się w marcu 2009 i trwać będą do końca czerwca 2011. Prowadzone będą w grupach 10-osobowych w formie warsztatów przez doświadczonych trenerów i praktyków. Uczniowie uzyskują certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności.
W ramach projektu młodzież będzie uczestniczyć również w bezpłatnych 3-tygodniowych obozach letnich (dla każdego ucznia 2 obozy w okresie 2009 i 2010) oraz sympozjach naukowych organizowanych we współpracy z uczelniami wyższymi.
Udział w projekcie to szansa dla młodzieży na pogłębienie ich zainteresowań i rozwinięcie umiejętności, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości dostania się na studia lub znalezienie dobrej pracy.
Na zdjeciu uczestnicy projektu z naszej szkoły:
1 Magdalena Zięciak
2 Dobrowolska Tatiana
3 Motyliński Michał
4 Skolimowska Katarzyna
5 Łuczak Magdalena
6 Langner Dawid
7 Karalus Sylwia
8 Jarych Dominika
9 Jankowska Katarzyna
10 Kwiatkowski Mateusz
Pabiniak Jolanta
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
|