Konferencja skierowana jest do przedstawicieli administracji publicznej, uczelni, przedsiębiorców, rolników oraz instytucji i podmiotów związanych z tematem Targów, w tym odbiorców z zagranicy.
Wzrost zastosowania odnawialnych źródeł energii jest związany ściśle z praktycznymi możliwościami ich wykorzystania.
Elektrownie wiatrowe, które są zaliczane do jednych z najbardziej istotnych i możliwych do powszechnego stosowania odnawialnych źródeł energii, już w 2004 roku, zostały uznane przez polskie instytucje rządowe jako realizujące cel publiczny. Niestety mimo szczerego zainteresowania oraz wielu chętnych inwestorów, energetyka wiatrowa w Polsce boryka się z wieloma problemami. Dotyczą one zarówno kwestii organizacyjnych, jak i technicznych.
W skali samorządów powinny być wykorzystywane sukcesywnie wszystkie odnawialne źródła, które występują na terenie danej gminy, a ich potencjał środowiskowy, techniczny i ekonomiczny pozwala na ich rynkowe zagospodarowanie.
Ważnym elementem jest produkcja biowęgla z odpadów. Fabryki biowęgla mogą z powodzeniem zagospodarować biomasę pochodzącą z odpadów oraz frakcję higieniczną. Biowęgiel to doskonały surowiec do produkcji energii odnawialnej w elektrowniach
Organizatorami konferencji popularno-naukowej „Energia odnawialna szansą na rozwój w północno-zachodnim regionie Polski” są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Ostoi oraz Międzynarodowymi Targami Szczecińskimi.
Zgłoszenia tylko do 6 marca.
Konferencja odbędzie się 13 marca br., podczas szczecińskich Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej, organizowanych w dniach 13-15 marca przez MTS. Udział w konferencji jest bezpłatny.
więcej informacji:
http://um-zachodniopomorskie.pl/index.php?wiad=5239