wersja dla słabowidzących

Finał z „MARCINEM GORTATEM” - 01.01.1970 r.

W sobotę 30 kwietnia 2011 r. w hali goleniowskiego liceum rozegrano finałowe spotkania Powiatowej Ligi Gimnazjalnej Koszykówki - Memoriał Artura Deca

W meczu o siódme miejsce Gimnazjum z Klinisk pokonało Gimnazjum nr 4 Goleniów 43-24. Nie do zatrzymania pod koszem był Aleksander Gapiński zdobywca 23 punktów dla swojego zespołu.

W spotkaniu o piąte miejsce Gimnazjum Osina pokonało Gimnazjum Maszewo W zwycięskiej drużynie najwięcej, 22 punkty zdobył Przemysław Galus. W spotkaniu o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie dwa nowogardzkie gimnazja: Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr1. Lepsi okazali się zawodnicy z trójki wygrywając 43-33. W meczu finałowym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po wspaniałych akcjach z jednej i drugie strony, publiczność oklaskami nagradzała zdobywców koszy. Na przerwę, w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy z jedynki prowadząc 27-15. Po przerwie, emocje były jeszcze większe, zarówno na trybunach jak i na parkiecie.   Przewaga Gimnazjum nr 1 z minuty na minutę rosła. Po ostatnim gwizdku sędziów, ręce w geście zwycięstwa podnieśli zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Goleniowie zostając Mistrzem Ligi. Po zakończeniu finałowego spotkania odbyła się dekoracja zespołów. Uczestnicy PLGK - Memoriał Artura Deca zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz nagrodami indywidualnymi, które wręczyła Barbara Dec i zaproszeni goście. Patronat nad Powiatową Ligą Gimnazjalnej Koszykówki objęła Fundacja Marcina Gortata, naszego jedynaka w najlepszej lidze NBA. Najlepsi zawodnicy otrzymali koszulki Reprezentacji Polski z autografem Marcina Gortata. MVP spotkania finałowego Damiana Banachewicza z Gimnazjum nr 1 Goleniów, nagrodzono piłką SPALDINGA, również z podpisem Marcina.