wersja dla słabowidzących

Goleniów Cup 2009 przeszedł do historii. - 01.01.1970 r.

Potwierdziło się sportowe powiedzenie: W TURNIEJU TRZEBA GRAĆ DO KOŃCA! WYNIKI KOŃCOWE.

Przed dzisiejszymi spotkaniami, trzy  drużyny miały szanse na zwycięstwo w całym turnieju. Polska A, Niemcy i  Brazylia. Polki do dzisiejszego dnia wygrywały każdy pojedynek. Niestety, dziś los potraktował je dość okrutnie. A może zwyczajnie zabrakło sił , determinacji lub umiejetności? A może dzisiejsze rywalki były zbyt silne?  Wystarczy zauważyć , że w dzisiejszych spotkaniach nasza pierwsza juniorska reprezentacja nie ugrała nawet jednego seta ( sic!). Nie wróży t najlepiej przed Mistrzostwami Świata w Meksyku.

Najpierw 0:3 przegralismy z Niemkami. Pozostawał jednak jeszcze iluzoryczny cień szansy na zwycięstwo w turnieju, pod warunkiem, że wysoko ogramy Brazylię. Stało się dokładnie odwrotnie. W ostatnim meczu turnieju, to Brazylijki pokonały naszą reprezentację 3:0.

W każdym z trzech setów Polki nie potrafiły nawiązać w miarę wyrównanej gry. W  pierwszym secie było nawet 2:10 dla Brazylijek. W drugim, lepszym w naszym wkonaniu,  Polki przez większość seta goniły Brazylijki. Raz nawet udało się naszym zawodniczą wyjść na prowadzenie  ( 18:17 ). Lecz w tym momencie, Polki zwyczajnie stanęły. W trzecim secie, mimo że Brazylia zagrała w mocno rezerwowym składzie, także nie udało się nawiązać równej walki. W żadnym z trzech rozegranych setów, ostatniego spotkania turnieju, Polki nie przekroczyły 20 punktów.

Wkrótce zamieścimy wyniki wszystkich spotkań.