wersja dla słabowidzących

I LO mistrzem województwa w koszykówce dziewcząt - 20.04.2016 r.

-

12 kwietnia 2016 r. w Resku odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w koszykówce dziewcząt.

Po wyłonieniu zwycięskich zespołów na szczeblu regionalnym do finałów wojewódzkich zakwalifikowały się zespoły V LO Koszalin (region A), I LO Nowogard (region B), ZS Gryfino (region C) oraz ZS Resko (region D).

W wyniku losowań nasza szkoła w pierwszym meczu półfinałowym zmierzyła się ze szkołą z Gryfina, pokonując przeciwną drużynę 47:26. W drugim półfinale zwyciężyło Resko z Koszalinem, wynikiem spotkania 28:20, w wyniku czego do finałowego meczu awansowała nasza szkoła oraz ZS Resko.

W finale nasz zespół rozpoczął spotkanie prowadząc w pierwszych dwóch kwartach, jednak na początku trzeciej kwarty, od stanu 16:10, przeciwnik wyszedł na prowadzenie 17:16. Mimo to, końcówka kwarty należała do naszych zawodniczek i ostatecznie zakończyła się 18:17, dzięki wspaniałej akcji Natalii Margas. Czwarta kwarta rozgrywana była w zasadzie - punkt za punkt, żadna z drużyn nie odpuszczała, na cztery sekundy przed końcem spotkania nasza drużyna doprowadziła do remisu 21:21, jednak po faulu, drużyna z Reska nie wykorzystała dwóch szans na zwycięstwo, nie rzucając osobistych. W wyniku czego musiała odbyć się dogrywka, która ostatecznie zakończyła się sukcesem dla naszej drużyny kończąc finał wynikiem 29:24.

Po niezwykle emocjonującym finale, tytuł Mistrza Województwa przypadł drużynie dziewcząt naszej szkoły, której opiekunem jest pan Łukasz Podemski. Trzeba przyznać, że sukces drużyny zwieńczył wspaniale trzyletnią rywalizację w Licealiadzie. Bowiem poprzednie dwa lata z rzędu dziewczęta miały wicemistrzostwo województwa, a tytuł mistrzyń to przysłowiowa wisienka na torcie, trzech lat wspólnej przygody i przygotowań pod okiem pana Łukasza.

Naszą szkołę reprezentowały: Anna Czapczyk, Marcela Kurkowska, Sylwia Langner, Malwina Latusz, Weronika Latusz, Natalia Margas, Natalia Nejman oraz Karolina Ługowska.

Gratulacje należą się dla całej drużyny, pozostaje życzyć równie wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym!

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy z I LO w Nowogardzie.