wersja dla słabowidzących

III Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach - 18.04.2013 r.

 -

Dnia 12 kwietnia 2013 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych Trzeci Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczeń klasy drugiej, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, z Zespołu Szkół Zawodowych w Goleniowie, Damian Rutkowski, znalazł się wśród 44 finalistów konkursu.

W organizowanym po raz trzeci Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięło udział 44 laureatów regionalnych finałów Konkursu Wiedzy o Podatkach, które odbyły się w 8 Oddziałach Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do konkursu, w całym kraju, przystąpiło ponad tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zarówno Trzeci Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach jak i Konkursy na szczeblach regionalnych zostały zorganizowane w oparciu o doświadczenie Śląskiego Oddziału KIDP organizującego ten Konkurs od pięciu lat. 

Celem organizatorów Konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego wśród młodzieży.

Konkursy na szczeblu regionalnym odbyły się w województwach: dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim pod patronatami Kuratorów Oświaty z poszczególnych województw.

Organizatorzy konkursu zaprosili wszystkich finalistów konkursu na wycieczkę po zabytkowych dzielnicach Katowic.  Miedzy innymi po dzielnicy - Janów–Nikiszowiec cechującą się unikalną zabytkową zabudową mieszkaniową. Jest to pierwsze powstałe na wiejskich terenach osiedle górnicze o typowo miejskiej zabudowie, oraz Giszowiec cechującą się zabytkowymi domkami, przeważnie jedno- i dwurodzinnymi, stanowiącymi niegdyś zwarte osiedle górnicze. Dzielnica została zaprojektowana na początku XX wieku, jako wiejskie osiedle robotnicze i charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych.

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy z Zespołu Szkół Zawodowych w Goleniowie.