wersja dla słabowidzących

NOC BIOLOGÓW z udziałem uczniów goleniowskiego liceum - 01.01.1970 r.

 -

Uczestnictwo uczniów w wykładach przyrodniczych.

 

 

W piątek, 11 stycznia br. uczniowie klas: turystyczno-przyrodniczej i biologiczno- chemicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Goleniowie, objętych patronatem Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, wzięli udział w zajęciach z dziedziny biologii w ramach drugiej edycji NOCY BIOLOGÓW, zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński.

NOC BIOLOGÓW miała na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaplanowano prawie pięćdziesiąt wyjątkowych wydarzeń tj. m.in.: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawę, konkursy i inne ciekawostki – wszystko to by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.

Uczniowie goleniowskiego liceum mieli okazję wysłuchać wykładów wygłoszonych przez mgr Agatę Flejter-Wojciechowicz „Jak nie zostać zjedzonym: słów kilka o strategiach antydrapieżnych” oraz przez dr inż. Przemysława Śmietanę poświęconych zagadnieniom z zakresu ekologii i bioróżnorodności. Wykłady te miały na celu zapoznanie uczniów z rodzajami i zaskakującymi metodami obrony zwierząt przed drapieżnikami, zjawiskiem kanibalizmu, a także zagadnieniami dotyczącymi ekologii.

Oferta wykładów i zajęć laboratoryjnych, przygotowanych przez Wydział Biologii US okazała się bardzo ciekawą formą rozwijania zainteresowań i pasji przyrodniczych uczniów liceum. Młodzież szkolna stwierdziła, że chętnie weźmie udział w kolejnej edycji NOCY BIOLOGÓW, w przyszłym roku szkolnym.

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie.