wersja dla słabowidzących

Relacja z turnieju plażowego o Puchar Wójta Stepnicy. - 01.01.1970 r.

W niedzielę 19 lipca 2009 r. na stepnickiej plaży odbył się po raz siódmy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Stepnica. Tradycją stało się, że turniej odbywa się w niedzielę po wyborach Miss Lata. Jak co roku pomimo niepewnej pogody dopisali uczestnicy. Do turnieju zgłosiło się aż 16 zespołów (po dwie osoby w zespole). Organizator turnieju –„TKKF Stepnica” musiał ograniczać zapisy bo chętnych było jeszcze więcej.
Punktualnie o godzinie 12.00 Andrzej Wyganowski Wójt Gminy otworzył zawody życząc wszystkim sukcesów i przede wszystkim dobrej zabawy. Ze względu na duża ilość zespołów rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym grając do 15 punktów i do dwóch wygranych. Zawody trwały do godziny 16.30 i nie zostały przerwane nawet podczas ulewy która dwa razy nawiedziła stepnicką plażę.
            W tym roku Stepniczanie okazali się gościnni dla zawodników z Goleniowa. W finale Michał Truchan i Bartek Zubkiewicz pokonali po dodatkowym secie parę za Stepnicy Zdzisława i Krzysztofa Schabków. Trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Szczepanik i Dariusz Waszyński, którzy również w tie breaku pokonali Grzegorza Wróblewskiego i Marcina Brzozowskiego.
            Zawodnicy walczyli o okazałe puchary, które jak co roku ufundował Pan Andrzej Bukowski właściciel firmy „Stop CO2” Czysta Energia zajmującą się produkcją pelletu (Pelet jest to bardzo wydajne paliwo powstające przez przerób biomasy).