wersja dla słabowidzących
MENU - kliknij żeby rozwinąć

Starosta Tomasz Stanisławski w Zespole ds. zbadania przyczyn i skutków katastrofy energetycznej. 23.04.2008r. - 01.01.1970 r.

Zespól ds. zbadania przyczyn i skutków katastrofy energetycznej po raz pierwszy obradował wczoraj 22.04.2008r. pod przewodnictwem wojewody Marcina Zydorowicza w pełnym składzie. Ustalony harmonogram przewiduje, że do końca czerwca zespół opracuje raport, który zostanie przedstawiony premierowi RP Donaldowi Tuskowi.

W zespole znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Politechniki Szczecińskiej wspomagani siłami z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W zespole pracować będą także przedstawiciele ZUW, MSWiA, Urzędu Marszałkowskiego, sejmiku województwa( Goleniowianin Olgierd Geblewicz )  oraz samorządów ( jako jeden z dwóch Starostów  - Starosta Tomasz Stanisławski ) . Wiceprzewodniczącym został prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (pełen skład zespołu znajduje się w załączniku). Skład zespołu może zostać poszerzony o dodatkowe osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, jeśli takie okażą się niezbędne w trakcie prac nad raportem.

Powołany zarządzeniem wojewody Zydorowicza zespół ma cztery główne zadania:

  • określenie przyczyn i skutków katastrofy energetycznej zaistniałej na części województwa zachodniopomorskiego
  • zbilansowanie strat i szkód powstałych w wyniku katastrofy energetycznej oraz kosztów prowadzenia działań ratowniczych
  • opracowanie założeń „Strategii bezpieczeństwa energetycznego dla województwa zachodniopomorskiego”
  • opracowanie raportu końcowego

Członkowie zespołu pracować będą w dwóch grupach – pierwsza zajmie się ustalaniem skutków i przyczyn awarii oraz opracowaniem założeń strategii ((koordynatorem grupy jest Witold Kępa, dyrektor Urzędu Regulacji Energetyki). Druga grupa szacować będzie straty i szkody powstałe  w wyniku awarii oraz koszty prowadzenia działań ratowniczych (koordynator – Piotr Gabinowski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego ZUW). Koordynatorzy grup mogą występować do właściwych instytucji o udzielenie informacji lub dostarczenie niezbędnych dokumentów.

Przyjęty harmonogram prac zakłada, że pełen raport, wraz z założeniami do strategii bezpieczeństwa energetycznego zostanie opracowany do 30 czerwca br.

Pełna treść zarządzenia powołującego zespół oraz harmonogram prac.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejAkceptuję