20 lipca 1969 roku w czasie misji Apollo 11, lądownik o nazwie Eagle z dwoma astronautami na pokładzie bezpiecznie dotarł do srebrnego globu. Tym samym misja przeprowadzona przez NASA (Amerykańską Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmiczneju) doprowadziła człowieka z Ziemi na Księżyc. Około 500 milionów ludzi na całym globie ziemskim oglądało niezwykłą transmisję telewizyjną z pierwszego lądowania amerykańskich astronautów na Księżycu. Także w Polsce, po osobistej zgodzie pierwszego sekretarza PZPR Władysława Gomułki, wszyscy którzy posiadali teleodbiorniki - mogli zobaczyć ten niezwykły film.
W ramach programu Apollo, poza pierwszym lądowaniem, udało się jeszcze 5 razy wylądować na Księżycu. Ostatni lot na Księżyc odbył się 7 grudnia 1972 roku. Część lotów oraz ćwiczeń zakończyła się jednak niepowodzeniem. Amerykański program księżycowy był wielkim osiągnięciem naukowym i technologicznym. Oprócz tego miał on również olbrzymie znaczenie polityczne. "Wyścig kosmiczny" prowadzony od lat pięćdziesiątych między dwoma wielkimi mocarstwami, ZSRR i USA, wydawał się być ostatecznie rozstrzygnięty na korzyść Ameryki. Misja APOLLO miała w praktyce znaczenie w rozwoju technologii, która umożliwiała przeprowadzenie międzykontynentalnych ataków z wykorzystaniem broni jądrowej.
Dziś, kiedy narastają wątpliwości, czy pierwsze lądowanie miało faktycznie miejsce, czy Amstrong zszedł na powierzchnię Księżyca, czy czasami film z lądowania, nie był kręcony na Ziemi, możemy tamte chwile przeżyć od nowa- Muzeum i Biblioteka Prezydencka im. John F. Kennedy uruchomiła interaktywną stronę internetową, dzięki której internauci mogą prześledzić cały przebieg misji Apollo 11 wraz lądowaniem na Księżycu.
Start serwisu nastąpił 16 lipca, dokładnie 40 lat po wydarzeniach z 1969 roku.