wersja dla słabowidzących

Trudne początki beniaminka - 01.01.1970 r.

Dość wysokiej porażki doznała nasza drużyna w Kościanie gdzie miejscowa Obra wygrała z KK GRYF 83-55 (22:10 19:13 20:17 22:15).

Po obiecującym początku spotkania i wyrównanej grze przez pierwsze minuty wydawało się, że możemy sprawić sporo problemów Obrze. Jednak z powodu słabej skuteczności w ataku oraz prostych błędów w zastawieniu na bronionej tablicy zaczęła się rysować przewaga gospodarzy. Błędy mnożyły się już do końca pierwszej połowy a wynik rozjeżdżał się w dość szybkim tempie.

Początek trzeciej kwarty to bardzo dobry okres naszej gry. Podrażnieni trochę wynikiem na tablicy zawodnicy Gryfa zaczęli grać bardziej agresywnie na tablicach i udało nam się zebrać o wiele więcej piłek niż w pierwszej połowie. Prym w tym elemencie wiódł oczywiście Leszek Kulczyński, który w sumie miał 15 zbiórek. Dzięki temu udało się wyprowadzić kilka szybkich ataków. Również atak pozycyjny wyglądał lepiej. Niestety już pod koniec tej kwarty gospodarze znowu przejęli inicjatywę i mimo dobrego okresu naszej gry, przewaga Obry ciągle rosła. Podobny przebieg miała czwarta kwarta. Można powiedzieć, że nasza gra momentami wyglądała o wiele lepiej niż wynik końcowy spotkania. Kilka fragmentów było bardzo dobrych, a kilka bardzo słabych. Teraz trzeba popracować nad tym, aby wydłużyć te dobre okresy gry i zmniejszyć ilość popełnianych błędów i strat.