wersja dla słabowidzących

Trzy Gminy i drużyna Starostwa grały o Puchar Starosty. - 01.01.1970 r.

IX Turniej w piłce siatkowej Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Oficalnie potwierdzenie udziału złożyło sześć druzyn. Tylko Osina, na etapie organizowania turnieju potwierdziła brak mozliwości uczestniczenia w sobotnich (20.03.2010r.) zawodach. Przyczyn braku dojścia i dojechania ekip z Goleniowa i Nowogardu nie znamy. Tym bardziej na docenienie zasługuje postawa reprezentacji Stepnicy, która w piecioosobowym składzie (trzy panie i dwóch panów), dzielnie walczyła z pozostałymi ekipami.

Organizatorzy szybko zmienili reguły turnieju i zamiast dwóch grup, każdy zagrał z każdym.

Czwarte miejsce zajęła Stepnica, trzecie Starostwo, drugie Przybiernów, pierwsze, niepokonana od lat drużyna z Maszewa.

W samym meczu o zwycięstwo, Przybienów po wygraniu pierwszego seta do 21, miał olbrzymią szansę zdetronizować Maszewo, prowadząc w drugim secie kilkoma punktami, a w końcówce nawet 23:21, by przegrać 28:26. Tie brek to już dominacja Maszewa i ostateczne zwycięstwo 2:1 nad Przybiernowem. Był to jedyny pojedynek kończący się trzysetowo. W pozostałych spotkaniach, choć po zaciętych pojedynkach, zwycięskie drużyny wygrywały w stosunku 2:0.

Puchary dla drużyn wręczali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Goleniowskiego S. Górzny i wicestarosta T. Kulinicz.