wersja dla słabowidzących

WENI 2 SPG - informacje z realizacji projektu - 01.01.1970 r.

 

 

 

 

Z dniem 01 września 2010 r. rozpoczęła się  kontynuacja realizacji zadań projektowych   w  projekcie WENI 2 SPG, których realizację rozpoczęto w ubiegłym roku szkolnym,  zgodnie   z założeniami całego projektu.

Ku przypomnieniu projekt: WENI 2 SPG (Wsparcie Edukacyjne Niepełnosprawnych Intelektualnie 2 Szkoły Powiatu Goleniowskiego). Priorytet IX PO KL, Działanie 9.1, Poddziałanie. 9.1.2, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadaniami projektowymi objęci zostali uczniowie dwóch placówek powiatowych, tj. Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowogardzie. Projektodawcą projektu pn. WENI 2 SPG jest Powiat Goleniowski. Projekt będzie realizowany przez okres dwóch lat szkolnych, tj. od 01.10.2009r      do 30.06.2011r. Działaniami objętych jest łącznie 189 beneficjentów ostatecznych. Realizacja zadań projektowych rozpoczęła się z dniem 01 października 2009 r. 

 W dniu 24 listopada 2009 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Goleniowie odbyła się Konferencja Inaugurująca projektu Powiatu Goleniowskiego pt. WENI 2 SPG (Wsparcie Edukacyjne Niepełnosprawnych Intelektualnie 2 Szkoły Powiatu Goleniowskiego).  Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Powiatu Goleniowskiego, Gminy Nowogard, Miasta Goleniów, dyrektorzy i nauczyciele szkół nowogardzkich i goleniowskich, rodzice uczniów ZSS i SOSW.                        

 

 Zajęciami pozalekcyjnymi objęci zostali uczniowie dwóch placówek powiatowych, tj. Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie.                                                                                                                                                             

 

Projektodawcą WENI 2 SPG jest Powiat Goleniowski. Projekt jest realizowany przez okres dwóch lat szkolnych, tj. od 01.10.2009 r. do 30.06.2011 r. Działaniami objętych jest łącznie 189 beneficjentów ostatecznych w 14 zadaniach bezpośrednich. Celem ogólnym projektu jest kompleksowe oddziaływanie edukacyjne podnoszące poziom predyspozycji do zdobycia zawodu i podjęcia pracy na 189 uczniów niepełnosprawnych intelektualnie ze szkół specjalnych powiatu goleniowskiego. Przy realizacji projektu łącznie zatrudnionych jest 35 osób są to między innymi członkowie zarządu, nauczyciele prowadzący zajęcia, księgowe pomocnicze oraz osoby sprzątające po zajęciach.

Projekt opiewa na kwotę 1 041 223, 00zł. Dzięki nim nauczyciele będą mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością, a uczniowie spędzą czas wolny od nauki w sposób aktywny i ciekawy. Przewidziane zajęcia, to przede wszystkim rozwijanie zainteresowań, poznawanie nowych możliwości twórczego działania oraz przygotowywanie się do dorosłego życia. Nie zapomniano też o oddziaływaniach edukacyjnych. Przygotowując projekt, nauczyciele wzięli pod uwagę materiały i sprzęt, które umożliwią pracę na wysokim poziomie.Projekt ma na celu kompleksowe oddziaływanie edukacyjne na uczniów niepełnosprawnych ze szkół specjalnych powiatu goleniowskiego podnoszące poziom predyspozycji do zdobycia zawodu i podjęcia pracy. Ponadto celami szczegółowymi projektu są:

  • osiągnięcie lepszych ocen przez uczniów objętych wsparciem,
  • osiągnięcie wyższych wyników na sprawdzianach i egzaminach,
  • podjęcie nauki w szkołach zawodowych,
  • podjęcie w przyszłości pracy zawodowej.

Uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych (projektowych) pozwala uczniom na rozwój własnych zainteresowań, na podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości, umożliwia korzystanie z pozyskanych pomocy i środków dydaktycznych, rozwija społecznie, usprawnia manualnie, graficznie, fizycznie i umysłowo.

W projekcie jest 14 zadań bezpośrednio skierowanych do uczniów, w tym :

  • 5 zadań - specjalistyczne,
  • 2 zadania - opieka psychologiczno-pedagogiczną,
  • 6 zadań - rozwój kompetencji kluczowych,
  • 1 zadanie - doradztwo zawodowe.

Projekt przez cały okres realizacji będzie promowany na stronach internetowych szkół specjalnych powiatu goleniowskiego, na stronie internetowej powiatu goleniowskiego,w prasie lokalnej Nowogardu  i Goleniowa, poprzez plakaty, ulotki oraz na konferencji inauguracyjnej i podsumowującej.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS