Od 4 września została uruchomiona „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”. W ramach tej inicjatywy można składać wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery.
Kto może złożyć wniosek?
Każdy, kto:
- ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
- w ciągu 12 miesięcy przed dniem przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej jak ta, którą chce wypożyczyć.
Jak złożyć wniosek?
Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).
- W celu złożenia elektronicznego wniosku kliknij w
link
- W celu uzyskania pomocy przy złożeniu wniosku lub otrzymania szerszych informacji skontaktuj się z najbliższym oddziałem CIDON
Po formalnym sprawdzeniu wniosków każda zainteresowana osoba będzie miała możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa w zakresie wybranych technologii w jednym z 19 Ośrodków Wsparcia i Testów w całej Polsce. Następnie wniosek z już zatwierdzoną technologią będzie przekazywany do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS).
Chcesz sprawdzić stan realizacji wniosku:
- Zadzwoń na infolinię Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) 228998922
- Wyślij wiadomość e-mail na adres infolinia.wypozyczalnia-pfron@rars.gov.pl
Więcej informacji znajdziesz na stronie
wypozyczalnia.pfron.org.pl
Załącznik:
- Wypożyczalnia technologii wspomagających - PFRON - pobierz