wersja dla słabowidzących

XXXIII Goleniowska Mila Niepodległości - 12.11.2021 r.

-

Biegowe święto w Goleniowie.

Na starcie biegów tegorocznej XXXIII Goleniowskiej Mili Niepodległości stawiło się ponad 2500 zawodników.

Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) wygrał bieg "Mila OPEN". Drugi na mecie był Dawid Komoda (WMLKS Pomorze Stargard), trzeci - Igor Siódmiak (7PRO SIÓDMIAK TEAM). Spośród kobiet, pierwsza do mety dobiegła Natalia Gulczyńska (RAZ Szczecin), druga - Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin). Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Pochranowicz (MKL Szczecinek)

Bieg Gaz System S.A. na 10 km wygrał IUKCHYMCHUK Mykola Iukchymchuk (Ukraina), drugi na mecie był Dmytro Didovodiuk (Ukraina) trzeci - Michał Groberski (RAZ Szczecin). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jankowska (KS Podlasie Białystok), drugie  - Natalya Lehonkova (Ukraina), trzecie - Olesia Didovodiuk (Ukraina).

Powiat Goleniowski znalazł się, jak co roku, wśród sponsorów imprezy. Starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski wręczał nagrody zwycięzcom.

Celem głównym biegów było uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez organizację imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.