wersja dla słabowidzących

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich - 01.01.1970 r.

19 października o godzinie 10:00 w sali 401 w Starostwie Powiatowym w Goleniowie

 

CZYM JEST LPI?

Lokalne punkty informacyjne funkcjonują w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007 - 2013".
Projekt ten ma na celu rozwój w całej Polsce sieci punktów oferujących w jednym miejscu informację o wszystkich programach operacyjnych w ramach Narodowej Strategii Spójności, z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programem Operacyjnym "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" włącznie.
Za skuteczność i prawidłowość zarządzania i wdrażania tego projektu w województwie zachodniopomorskim odpowiada Wydział Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, funkcjonujący w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, z którym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podpisało Porozumienie w sprawie funkcjonowania na terenie województwa zachodniopomorskiego systemu informacji o funduszach europejskich.
ZADANIA LPI:
Głównym celem LPI jest popularyzacja informacji o Funduszach Europejskich przede wszystkim nt. możliwości uzyskania pomocy z odpowiedniego programu Narodowej Strategii Spójności.
KONSULTANCI LPI:
W każdym z LPI pracuje co najmniej jedna osoba z wiedzą z zakresu Funduszy Europejskich (Konsultant).
ZASADY UDZIELANIA INFORMACJI:
Konsultanci LPI udzielają nieodpłatnie odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Punkty Informacyjne udostępniają nieodpłatnie publikacje dotyczące Funduszy Europejskich wydawane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski lub inne instytucje publiczne zaangażowane we wdrażanie Funduszy Europejskich.

Konsultanci zatrudnieni w Sieci Punktów Informacyjnych (GPI, LPI) mają obowiązek udzielania informacji o wszystkich programach operacyjnych wdrażanych w ramach NSRO.


LPI nie prowadzi indywidualnych konsultacji w sprawie poprawnego wypełniania wniosków beneficjentów dotyczących dofinansowania projektów z UE.


Pracownicy punktu informacyjnego nie są upoważnieni do wypełniania lub poprawiania wniosków beneficjentów, którym udzielane są konsultacje.


Usługi świadczone przez pracowników punktu nie mają wpływu na ocenę wniosku i przyznanie dotacji.


Realizacja Zadania finansowana jest ze środków budżetu Państwa, w tym 15% ze środków krajowych i 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.