Informacje UE 29/2009
Bezpłatne szkolenia:
· Od pomysłu do projektu – 7 kwietnia br. w Budynku Buchalter
· Aspekty finansowe 7 Programu Ramowego – 9 kwietnia br. w siedzibie RCIiTT
· Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na konferencję nt.: „Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech w 2009 r.”
Konferencja ma na celu wskazać praktyczne i skuteczne rozwiązania przy prowadzeniu działalności gospodarczej w Niemczech i przeznaczona jest dla praktyków, tzn. menedżerów, głównych księgowych, kierowników działów handlowych itp. Konferencja odbędzie się w dn. 3 kwietnia 2009 w Berlinie. W załączniku znajdziecie Państwo zaproszenie.
· WARSZTATY: „Praktyczne aspekty przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”. Warsztaty kierowane są do Wnioskodawców w ramach priorytetów regionalnych PO KL.
Termin: 23 kwietnia 2009 r.Miejsce: Szczecin, Siedziba ZSRG – SCP, ul. Kolumba 86. Warsztaty są płatne.
· Europe Enterprise Network i firma Komfort Consulting serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniach kooperacyjnych, organizowanych podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle – Hannover Messe 2009. które odbędą się w dniach 20-24 kwietnia br.
Targi hanowerskie są największą na świecie imprezą wystawienniczą w zakresie technologii i innowacji przemysłowej, w której uczestniczy ponad 5000 wystawców oraz 200 000 zwiedzających.
· W ramach Działania Human and Social Development Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy nabory na projekty badawcze odbędą się po wakacjach.
Nabór będzie trwał ok. 3 miesięcy. Tematyka: scholarship programs, joint research projects.
· Bezpłatny warsztat specjalistyczny „Procedury składania i oceny wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 2.1 i 2.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007 – 2013”
Warsztat odbędzie się 1 kwietnia br. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy ul. Wspólnej 1/3. Wypełnione formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać do dnia 30 marca 2009 r.
· 30 przedsiębiorców wzięło udział w pierwszym spotkaniu Rady Gospodarczej działającej przy prezydencie Szczecina.
25 marca w sali sesyjnej rady miasta zasiedli szefowie dużych i średnich firm (m. in. Zakładów Chemicznych Police, Unizeto, Vobisu, Calbudu), Północnej Izby Gospodarczej, samorządu kupieckiego i rzemieślniczego oraz organizacji wspierających biznes. Udział w Radzie zapowiedzieli też naukowcy ze szczecińskich uczelni zajmujący się ekonomią i komercjalizacją wiedzy.