wersja dla słabowidzących

Fantastyczna oprawa finału PGLK. - 01.01.1970 r.

Gimnazjum nr 1 w Goleniowie odebrało puchar dla mistrza rozgrywek.

Fantastyczna oprawa rozgrywek finałowych, kibice, trenerzy, zaproszeni goście i maskotka turnieju czyli:

Finał z „Kogutem”

W sobotę 18 kwietnia 2009 r. na hali goleniowskiego liceum rozegrano finałowe spotkania Powiatowej Ligi Gimnazjalnej Koszykówki o Memoriał Artura Deca
W meczu o siódme miejsce Gimnazjum z Osiny pokonało Gimnazjum z Klinisk . Nie do zatrzymania pod koszem był Krzysztof Stefański zdobywca 24 punktów dla swojego zespołu.
W spotkaniu o piąte miejsce   Gimnazjum z Maszewa pokonało Gimnazjum nr 3 Goleniów. W zwycięskiej drużynie najwięcej, 15 punktów zdobył Krzysztof Zaręba. W spotkaniu o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie dwa nowogardzkie gimnazja. Gimnazjum nr 3 miało w swoim składzie vice lidera strzelców ligi i to właśnie on poprowadził swój zespół do zwycięstwa zdobywając w meczu 25 punktów .

W meczu finałowym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po wspaniałych akcjach z jednej i drugie strony publiczność oklaskami nagradzała zdobywców koszy. Na przerwę, w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy z jedynki prowadząc 25-22. Po przerwie, emocje były jeszcze większe, zarówno na trybunach jak i na parkiecie. Za pięć przewinień boisko musiał opuścić Łukasz Kuciński z Gimnazjum nr 2, co znacznie osłabiło zespół. Dwie trójki rzucone przez Mateusza Jachyma dały wiarę i dodatkowy zastrzyk energii zespołowi z Gimnazjum nr 1. Przewaga Gimnazjum nr 1 z minuty na minutę rosła.

Po ostatnim gwizdku sędziów, ręce w geście zwycięstwa podnieśli zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Goleniowie zostając Mistrzem Ligi. Po zakończeniu finałowego spotkania odbyła się dekoracja zespołów. Uczestnicy PLGK o Memoriał Artura Deca zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz nagrodami indywidualnymi,  które wręczyła Barbara Dec oraz zaproszeni goście m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sylwester Górzny i wicestarosta Tomasz Kulinicz.  Przez cały finał - dużo smiechu i radości dla zawodników i kibiców wnosiła maskotka zawodów:    KOGUT - KOSZYKARZ.

Najważniejszym przesłaniem PGLK był duch zdrowej, sportowej rywalizacji. Liczba kibiców ( sala była prawie całkowicie wypełniona ) świadczy o sukcesie organizatorów. Deklaracje Starostwa oraz   m.in. Firmy Asprod ( jednego ze sponsorów nagród ) dają sporą nadzieję na utworzenie drużyny koszykówki z prawdziwego zdarzenia, w Goleniowie . Już dziś wiadomo, że kolejna   POWIATOWA GIMNAZJALNA LIGA KOSZYKÓWKI odbędzie się w nowym roku szkolnym.

Wśród kibiców rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody,  z główną -odtwarzaczem DVD

Już wkrótce - galeria zdjęć z sobotnich rozgrywek.  ( Foto  powyżej - tablica wyników w momencie zakończenia finału - J. Łapaj ).