XIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY W WIEDNIU Z UDZIAŁEM UCZNIÓW Z GOLENIOWA - 03.01.2018 r.

 -

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w dniach 16 - 18 XII 2017 r. młodzi muzycy z Goleniowa rewelacyjnie zaprezentowali swoje umiejętności podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Wiedniu. Mimo długiej i wyczerpującej podróży w trudnych warunkach atmosferycznych chłopcy dali z siebie wszystko i zostali bardzo wysoko ocenieni przez międzynarodowe jury.
 Adam Tarnożek, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie,  Antoni Chmielniak,  uczeń G2 w Goleniowie i PSM w Gorzowie Wielkopolskim i Dawid Rydz (nauczyciel akordeonu w goleniowskiej szkole muzycznej i student Uniwersytetu Muzycznego im.  Fryderyka Chopina w Warszawie) zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, natomiast Mateusz Szwed (uczeń SP w Mostach  i SM w Goleniowie) zdobył II miejsce. Do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli: mgr Romana Rydza i Dawida Rydza.
 Poziom wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki, jednak goleniowianie okazali się najlepsi. Laureatom urosły skrzydła i zapał do dalszej intensywnej, codziennej pracy. Zdjęcie 2 od lewej: Adam Tarnożek, Dawid Rydz, Mateusz Szwed i Antoni Chmielniak.

Informacja oraz zdjęcia ZS1 w Goleniowie.